Ogród na rozstajach Pińczów. Piękny ogród botaniczny w Młodzawach Małych

wrz 11, 2018 przez

Ogród na rozstajach Pińczów. Piękny ogród botaniczny w Młodzawach Małych

Szumiące strumyki, oczka po których pływają lilie wodne, barwne papugi i kolorowe pawie to tylko niektóre z atrakcji, które można obejrzeć w ogrodzie botanicznym znajdującym się w Młodzawach Małych.

ogród na rozstajach Pińczów

Młodzawy Małe to niewielka miejscowość znajdująca sniedaleko Pińczowa, w województwie świętokrzyskim. Znajduje się tutaj fantastyczny ogród botaniczny założony przez Zofię i Tadeusza Kurczynów. Ogród na rozstajach Pińczów rozpościera się na powierzchni jednego hektara ziemi, na której rośnie około dwóch tysięcy gatunków roślin. Nie brakuje tu pięknych, kolorowych ptaków umieszczonych ogromnych klatkach. Wśród nich można wymienić papugi, bociany czarne, łabędzie.

Młodzawy Małe ogród na rozstajach

Z kolei w pobliskiej zagrodzie z dużym oczkiem pływa ptactwo wodne, przede wszystkim kaczki. Wśród zwiedzających turystów przechadzają się pięknie ubarwione pawie. Młodzawy Małe ogród na rozstajach to przepiękne miejsce, w którym szemrzą piękne, małe strumyki oraz oczka wodne. Możemy tu też zobaczyć komplet “mebli ogrodowych” zrobionych własnoręcznie przez właściciela ogrodu. W ostatnim trzecim poziomie ogrodu możemy podziwiać różne gatunki drzew oraz kolorowe kwiaty. Ogród w Młodzawach Małych to miejsce o nieprzeciętnym uroku, które koniecznie trzeba zobaczyć.