Jakie lampy zastosować w sypialni

lis 18, 2017 przez

Jakie lampy zastosować w sypialni

Oświetlenie w sypialni powinno być funkcjonalne, aby umożliwić chociażby dokładne sprzątanie. Z drugiej strony górnej lampy używa się w tym pomieszczeniu raczej rzadko, a najważniejsze w urządzaniu sypialni jest stworzenie nastroju. Jakie więc lampy do sypialni warto kupić?

Najważniejsze jest oświetlenie przy łóżku, które umożliwi czytanie przed snem, nakładanie kremu, znalezienie okularów i budzika, kiedy wstajemy przed świtem. Lampka nocna może być stołowa, czyli umieszczana na stoliczku lub szafce, może być także stojąca podłogowa, najlepiej z regulowanym ramieniem dającym światło do czytania, jak też w postaci kinkietu. Rzadziej stosuje się przy łóżku lampy wiszące, nie jest to jednak rozwiązanie niespotykane.

Potrzeba również górnego źródła światła, które będzie używane rzadziej, ale jest niezbędne, kiedy trzeba coś znaleźć albo zrobić porządki. Ciekawym rozwijanie są również dodatkowo zamontowane listwy LED, sprawiające, że w sypialni nigdy nie zapada całkowita ciemność. Ułatwią one wstawanie w nocy do łazienki, odbędą niepokoje, ale nie utrudniają zasypiania.
lampy do sypialni powinny dawać światło rozproszone, nie za ostre. Świetnie sprawdzają się klosze z materiału lub z mlecznego szkła. Warto zamontować również ściemniacze, aby móc regulować natężenie światła.