Meble do salonu w stylu industrialnym

lis 27, 2019 przez

Meble do salonu w stylu industrialnym

Styl industrialny to bardzo ciekawa propozycja dla osób, które poszukują niekonwencjonalnych rozwiązań i zależy im na całkowitym odnowieniu swojej przestrzeni. Styl charakteryzuje się nieco surowym charakterem, a przedmioty wypełniające przestrzeń wyglądają, jakby były wyjęte prosto ze starej hali produkcyjnej bądź magazynu. Salon w stylu skandynawskim to bardzo odważne posunięcie, ale może się opłacać. Sprawdź, jakie meble do salonu w stylu skandynawskim dobrze sprawdzą się również w Twojej aranżacji.

Bez względu na stylistykę, w centrum każdego salonu powinna znaleźć się kanapa. W stylu industrialnym mebel ten odegra szczególnie ważną rolę. Dodatkowo możemy pozwolić sobie na metalowe meble, które nie są jeszcze tak bardzo popularnym wyborem do polskich domów. Loftowe wnętrze nie może również obyć się bez przedmiotów, które wyglądają jakby w naszej przestrzeni przeżywały właśnie swoje drugie życie.

Skórzana kanapa w centrum zainteresowania

Kanapa w stylu industrialnym nie może zostać wykonana z innego materiału niż ze skóry. Tutaj należy postawić na ciemne, porządne obicie, które idealnie odda charakter loftowej aranżacji. Czarny i ciemny brązowy kolor są klasyką, jednak jeśli chciałbyś nieco poeksperymentować, możesz sprawdzić jak Twój salon będzie prezentował się w asyście kanapy w kolorze koniakowym.

Metalowe meble

Reszta mebli może być zaskakująca, ponieważ mogą one zostać wykonane z metalu. Metalowe regały, szafki i stoliki to strzał w dziesiątkę, a do tego ponadczasowa inwestycja, która nie zniszczy się, ani nie straci na wartości przez długie lata. Warto wybierać meble, które zostały pokryte lakierem metodą proszkową, ponieważ są one wtedy bardziej odporne na zniszczenia.

Przedmioty przeżywające swoją drugą młodość

Stare, używane i niekiedy zapomniane przedmioty to idealny pomysł na wypełnienie i ozdobienie salonu w stylu industrialnym. Jeśli chciałbyś się nieco więcej dowiedzieć na temat łączenia ich z użytecznymi elementami wyposażenia salonu, zajrzyj koniecznie tutaj: https://www.meble.pl/poradnik.

Podobne

Tagi