Gdzie wykorzystać płytę HDF?

maj 30, 2021 przez

Gdzie wykorzystać płytę HDF?

Drewno, choć szlachetne to często niestety drogie rozwiązanie i zostawia po sobie bardzo wiele odpadów. Jednym z tych odpadów są wióry, które można wykorzystać do produkcji różnego rodzaju płyt meblowych. Jedną z takich płyt jest płyta HDF, którą można uznać za jedną z najpopularniejszych w tym segmencie. Płyta HDF to płyta o wysokiej gęstości, często nawet aż o 50 procent większej do tradycyjnego drewna, z którego wykonuje się meble. To właśnie sprawia, że tego rodzaju płyta jest niezwykle odporna na zniszczenia i różnego rodzaju przeciążenia.

Na pierwszy rzut oka płyta HDF może brzmieć nieco tajemniczo, jednak jestem przekonana, że każdy z nsj miał z nią kiedyś kontakt. To cienka płyta wiórowa, którą możemy wykorzystać przede wszystkim do budowy mebli bądź renowacji starych, wysłużonych już elementów wyposażenia w domu. Jej użycie nie jest skomplikowane i nawet bez specjalistycznych narzędzi jesteśmy sobie w stanie z tym poradzić.

Płyta HDF i jej charakterystyka – co powinieneś wiedzieć na jej temat?

Płyta HDF jest niezwykle charakterystyczna. Jest ona niezwykle odporna i łatwo poddaje się naszym obróbką. Płytę HDF trudno jest odkształcić i zniszczyć, jednak przy tym jest lekka i łatwo łączy się z innego rodzaju budulcami.

Płyta HDF to królowa przemysłu meblarskiego

Nie od dziś również wiadomo, że płyta HDF to królowa przemysłu meblarskiego i większość mebli, które nas otaczają zawierają ten rodzaj materiału. Płyta jest wykorzystywana głównie do robienia pleców w szafach, szafkach, czy komodach. Z płyty MDF również bardzo często wykonuje się dna w sofach czy wersalkach.

Dlaczego tak często wykorzystuje się płytę HDF?

Płytę HDF wykorzystuje się tak często dlatego, że jest lekka, niedroga i bardzo łatwo poddać ją obróbce. Dodatkowo wachlarz jej zastosowań jest szeroki. Należy jednak uważać przy transporcie i przechowywaniu takich płyt. Przede wszystkim należy zabezpieczyć rogi i uważać, aby płyta nie miała nadmiernego kontaktu z wodą oraz wilgocią.

Podobne

Tagi