Pokoje dziecięce – 5 największych trendów

lut 13, 2019 przez

Pokoje dziecięce – 5 największych trendów

Jeszcze kilkanaście lat temu wszystkie pokoje dziecięce wyglądały niemal tak samo: często były nazbyt kolorowe, przeładowane i pozbawione koncepcji. Dziś młodzi rodzice przykładają dużo większą uwagę do urządzania pokoju dla przyszłego potomka. Chcemy, by było to miejsce niemal magiczne, ale również przytulne i schludne.

Przedstawiamy pięć największych trendów w pokojach dziecięcych!

1. Prostota. Pokoje dziecięce coraz częściej są schludne i proste. Jasne ściany oraz białe stylowe meble przełamywane są bladymi odcieniami różu, zieleni lub błękitu. Takie połączenia kolorystyczne sprawiają, że wnętrze wydaje się większe, ale również bardziej przyjazne i przytulne.

2. Kolorowe tapety. Niegdyś stosowało się bardzo dziecinne motywy, często zawierające postacie z bajek czy filmów animowanych. Dziś stawia się na tapety z motywem kwiatowym w stonowanych kolorach – dominują wyblakłe odcienie różu i czerwieni, połączonych z zielenią i granatem.

3. Wiklinowe dodatki. Wiklina wraca do łask w wielu aranżacjach: także w tych dziecięcych. Wiklinowe zabawki, dodatki oraz kosze do przechowywania mniejszych przedmiotów z pewnością są jednym z największych trendów ostatnich lat.

4. Drewno. Era plastikowych dodatków powoli mija ustępując drewnu. Z tego materiału wykonywane są łóżka, skrzynki, meble, ale i zabawki i ozdoby.

5. Ręcznie robione dodatki. Rodzice coraz częściej stawiają na jakość: a ta jest zwykle najwyższa w produktach robionych ręcznie. Obecnie na zamówienie możemy kupić poduszki, koce i inne tekstylia, jak i zabawki, ozdoby czy książeczki edukacyjne.

Podobne

Tagi