Skórka od banana zastosowanie. Bananowa maseczka na twarz

sie 21, 2018 przez

Skórka od banana zastosowanie. Bananowa maseczka na twarz

Trądzik to problem z którym boryka się większość młodzieży. Oszpeca twarz przez co cierpi pewność siebie oraz ogólne samopoczucie nastolatków. Na szczęście z odsieczą przychodzi wiele domowych sposobów.

skórka banana na trądzik

Jednym z domowych sposobów na złagodzenie objawów trądziku jest stosowanie na twarz domowych maseczek. Doskonałym lekarstwem okazuje się skórka banana na trądzik. Zawiera ona wiele cennych składników wśród których można wymienić witaminę A, B, C i E. Zawiera cynk, mangan i żelazo, które to mają działanie przeciwzapalne. Skórka od banana zastosowanie jest wszechstronne. Działa ona jak peeling złuszczający, który usuwa toksyny z porów.

skórka od banana zastosowanie

Ma też działanie antyseptycznie, dlatego też doskonale nadaje się do zwalczania bakterii powodujących trądzik. Ponadto zawiera enzymy nawilżające skórę, a zawarta w niej skrobia usuwa nadmiar sebum z porów. Dzięki bogatej zawartości skórka od banana doskonale sprawdza się w łagodzeniu i leczeniu trądziku. Najczęściej za pomocą skórki stosowany jest masaż skóry twarzy. Ważne jest, aby nie zmywać z twarzy miąższu, gdyż zawiera on enzymy zawierające liczne składniki odżywcze. Maseczka ta stosowana klika razy w tygodniu powoli zniwelować uciążliwy trądzik. Ponadto wygładzi skórę twarzy oraz przywróci jej elastyczność oraz równomierny koloryt.