Pasta do zębów domowa. Zdrowa pasta domowej roboty

wrz 3, 2018 przez

Pasta do zębów domowa. Zdrowa pasta domowej roboty

Piękny i zdrowy uśmiech jest wizytówką każdego z nas. Powinniśmy dbać o to, aby nasze zęby były piękne, białe i lśniące. W tym celu doskonała okaże się pasta do zębów domowej roboty, która nie podrażnia zębów oraz jest bardzo zdrowa.

pasta do zębów własnej roboty

Profesjonalny zabieg wybielania zębów w gabinecie dentystycznym jest drogi, ponadto może zwiększać wrażliwość zębów na ciepłe lub zimne napoje. Z kolei komercyjna pasta do zębów to kosmetyk silnie nasycony szkodliwymi substancjami, które większość z nas mimowolnie połyka podczas mycia zębów. Pasty zakupione w sklepie zawierają w swoim składzie sporo chemii oraz niezdrowe składniki takie jak triclosan, toksyczny fluor, parabeny czy sztuczne słodziki. Mało kto wie, że najzdrowsza jest pasta do zębów własnej roboty.

pasta do zębów domowej roboty

Obecnie nie brakuje przepisów na pasty przyrządzane w domu. Zdrową i skuteczną pastę do zębów można wykonać z połączenia odrobiny oleju kokosowego i kurkumy. Olej kokosowy wzmocni nasze zęby i dziąsła, natomiast kurkuma usunie z ich powierzchni przebarwienia. Pasta do zębów domowa sprawi, że nasze zęby będą z daleka błyszczeć bielą. W tym celu wystarczy regularnie szczotkować zęby domową miksturą. Co więcej nie będziemy używać toksycznego fluoru, który może prowadzić do uszkodzenia kości a nawet raka.