Worki filtracyjne – jakie mogą mieć zastosowanie?

cze 27, 2021 przez

Worki filtracyjne – jakie mogą mieć zastosowanie?

Podczas produkcji niektórych towarów powstają niebezpieczne dla środowiska pyły. Coraz większa liczba przedsiębiorców robi wszystko co w ich mocy, aby zmniejszyć ilość zanieczyszczeń. Jednym ze sposobów jest zastosowanie worków filtracyjnych, które ostatnimi czasy cieszą się dużą popularnością. Czym dokładnie są worki filtracyjne? Jakie rodzaje worków filtracyjnych możemy wyróżnić? Jakie zastosowanie mają worki filtracyjne? Jaki wpływ mają worki filtracyjne na środowisko? W celu uzyskania odpowiedzi na te pytania serdecznie zapraszamy do lektury poniższego artykułu, który z pewnością rozwieje wszelkie wątpliwości czytelników.

Worki filtracyjne – co to jest?

Gdybyśmy zdecydowali się na zdefiniowanie worków filtracyjnych, wówczas moglibyśmy dojść do wniosku, że jest to rodzaj filtra, który przeznaczony jest w sposób szczególny do suchej filtracji. Charakteryzują się luźnym kształtem. Mogą być wykonane z naturalnych i syntetycznych włókien. Mają one dużą przepuszczalność, jednakże doskonale radzą sobie w gromadzeniu zanieczyszczeń. Wyróżnić możemy kilka rodzajów filtrów workowych, o czym piszemy w dalszej części artykułu.

Jakie rodzaje worków filtracyjnych możemy wyróżnić?

Worki filtracyjne najczęściej dzielone są ze względu na trzy kryteria. Przede wszystkim produkt powinien charakteryzować się odpowiednimi wymiarami, nie bez znaczenia jest jednak optymalny kształt. Wyróżnić można worki okrągłe, eliptyczne, płaskie, okrągłe, a także te, które robione są w nietypowych rozmiarach i kształtach, na specjalne zamówienie klientów. Istotny jest także sposób mocowania. Najczęściej klienci decydują się na snapring, uszczelkę, ring stalowy, ewentualnie na opaskę zaciskową. Kluczowym kryterium są jednak materiały filtracyjne, z których wykonany jest worek filtracyjny.

Jakie zastosowanie mają worki filtracyjne?

Filtry workowe mają ogromne zastosowanie. Przede wszystkim wykorzystywane są w gałęziach przemysłu, gdzie przedsiębiorcy liczą na wysoką wydajność przy jednoczesnym zminimalizowaniu kosztów eksploatacji. Doskonałym przykładem jest przemysł ciężki, m.in. hutnictwo, cementowanie, gipsowanie czy też przemysł metalurgiczny. Worki filtracyjne regularnie stosowane są w przemyśle związanym z młynarstwem, drzewem, tworzywami sztucznymi, a także w branży chemicznej, mineralnej i paszowej. Za ich pośrednictwem możliwe jest zminimalizowanie ilości zanieczyszczeń, które mogłyby dostać się do atmosfery.

Wpływ worków filtracyjnych na środowisko naturalne

Nie w sposób nie wspomnieć o tym, że worki filtracyjne mają fantastyczny wpływ na środowisko naturalne. Okazuje się, że dzięki nim zmniejsza się poziom zapylenia w zakładach przemysłowych. W praktyce oznacza to, że oddychanie jest zdecydowanie łatwiejsze, a do środowiska dostaje się mniej niebezpiecznych substancji. Ważna jest kwestia tego, aby regularnie wymieniać worki filtracyjne, aby zmaksymalizować skuteczność działania. Z pewnością godny uwagi jest producent worków filtracyjnych GEKO Filtration, który w swojej branży ma ogromne doświadczenie. Produkty tej firmy doskonale nadają się nawet do najtrudniejszych warunków. Możliwe jest ich dopasowanie niezależnie od tego, z jakimi substancjami przedsiębiorstwo ma do czynienia.

Podobne

Tagi