Oryginalne ozdoby na stół: Inspiracje i pomysły

gru 1, 2021 przez

Oryginalne ozdoby na stół: Inspiracje i pomysły

Ozdoby stołu to ważny element każdej uroczystości. Dbanie o ich oryginalność sprawia, że całość prezentuje się jeszcze bardziej efektownie. W tym artykule przedstawimy inspiracje i pomysły na oryginalne ozdoby na stół.

  1. Inspiracje z natury

Jednym z najbardziej popularnych trendów na ozdoby stołu są te inspirowane naturą. Można stworzyć piękne kompozycje z kwiatów sezonowych, suszonych liści czy końskiego ogona. Wiosną i latem warto postawić na jasne, pastelowe kolory. Jesienią i zimą bardziej stonowane, ciemniejsze barwy będą pasować. Na tak przygotowanej kompozycji dobrze będzie się prezentować jasny, bezowy obrus.

  1. Akcenty w kolorze

Warto zwrócić uwagę na dodatki, które mogą wprowadzić oryginalny akcent do przyjęcia. Można zastosować np. kolorowe serwetki w kontrastującej barwie z obrusem. Różnego rodzaju wstążki, kule z papieru czy ozdobne nakrycia krzeseł także dodadzą charakteru uroczystości. Ciekawym pomysłem jest też stworzenie oryginalnych podkładek pod talerze, np. z papieru w kontrastujących kolorach.

  1. Minimalizm i elegancja

Wiele osób stawia na minimalizm i elegancję w dekorowaniu stołu. W takiej sytuacji warto zwrócić uwagę na piękno prostych kryształowych, szklanych lub ceramicznych waz. Można do nich włożyć jednolicie biały lub kolorowy kwiat, dzięki czemu całość nabierze blasku i wyjątkowości. Warto też pamiętać o stonowanych kolorach, np. beżu, bieli lub czerni, które pasują do każdego wystroju.

  1. Oryginalna nakrycia stołu

Aby stół wyróżniał się na przyjęciu, warto postawić na oryginalne nakrycia. Do klasycznych białych talerzy warto dobrać ciekawe sztućce, np. z drewna. Można też postawić na oryginalne, kolorowe szklanki, które ożywią całe wnętrze. Ciekawy dodatek stanowią też ozdobne świeczniki lub piękne salaterki, w których zaprezentujemy zdrowe i pyszne przystawki.

  1. Ozdoby DIY

Jeśli lubisz działać rękami i tworzyć oryginalne dekoracje, warto postawić na własnoręcznie wykonane ozdoby. Można np. zrobić piękne kwiaty z bibuły, kolorowe pompony z wełny, a nawet świecące gwiazdki z papieru. Takie dekoracje są nie tylko piękne, ale też tanie i łatwe w wykonaniu. W związku z tym, warto zorganizować warsztaty na przyjęciu, aby goście sami mogli stworzyć piękne ozdoby na stół.

Podsumowując, ozdoby na stół to ważna część każdego przyjęcia. Dbanie o ich oryginalność sprawia, że uroczystość nabiera wyjątkowego charakteru i prestiżu. Warto postawić na naturalne inspiracje, kolory lub eleganckie minimalizmy, które świetnie sprawdzą się na każdej uroczystości. Warto też pamiętać o ozdobach DIY, które są tanie i łatwe w wykonaniu.

Podobne

Tagi