Jakie ozdoby wybrać do łazienki?

wrz 28, 2022 przez

Jakie ozdoby wybrać do łazienki?

Ze wszystkich możliwych dodatków, ozdoby metalowe są chyba tymi, których najmniej spodziewamy się w łazience. Metal uznawany jest bowiem za delikatny i nie nadający się do kontaktu z wodą… Jednak ktoś odważny zaryzykował i za nim idą tłumy. Najnowsze trendy integrują metalowe wykończenia mebli łazienkowych i strefy prysznica.

Takie połączenie dowodzi tego, że metal nie tylko może być stosowany w wilgotnych miejscach, ale może też stać się bardzo istotnym detalem stylu. Metalowe detale mogą być wszędzie – od płytek z opalizującymi wstawkami i dekoracjami po nowe wykończenia designerskich baterii, akcesoriów łazienkowych, ram kabin prysznicowych, uchwytów szafek i ram luster.

Łazienkę wzbogacają metalowe niuanse, które doskonale współgrają ze światłem i zmieniają postrzeganie materiałów i kolorów kontrastowych lub ton w ton, zgodnie z indywidualnym gustem. Najpopularniejsze metaliczne wykończenia dla nowoczesnych łazienek oscylują wokół matowej czerni, jasnego mosiądzu i szczotkowanego wypalonego złota.

Metalowa zabudowa całej łazienki może nieco przerażać. I nie będzie piękna! Dlatego decydując się na metalowe ozdobniki w łazience, lepiej wybrać drewno (wykończenie drewniane lub lakierowane) wzbogacone o metaliczne wykończenia i akcesoria, które podkreślają design i definiują styl, zwłaszcza ten ultranowoczesny.

Wykończenie umywalek i szafek również może mieć zaskakująco metaliczny efekt. Zachwycająca wolnostojąca umywalka skoordynowana z lakierowanym metalowym i wykończeniem otwartych szafek i stelażem kabiny prysznicowej robi świetne wrażenie zarówno na domownikach, jak i gościach. Każdy oryginalny pomysł na nowoczesną, modną łazienkę, nawet tam, gdzie przestrzeń jest na wagę złota (lub metalu!).

Metal może pojawić się w zaskakujących miejscach. Na przykład rama kabiny prysznicowej to element dekoracyjny nie do przecenienia. Można zdecydować się na efekt stali (zawsze bardzo popularny) lub skoordynować go z metalicznymi wykończeniami dekoru i baterii. Ten sam kolor można powtórzyć na odpływie brodzika lub na ramionach podtrzymujących zamontowane panele szklane, koordynując styl poszczególnych elementów.

Podobne

Tagi