Jak wyczyścić krzesła tapicerowane

mar 23, 2020 przez

Jak wyczyścić krzesła tapicerowane

Funkcjonalne i eleganckie – krzesło tapicerowane to mebel często wybierany do wielu domów

Krzesła tapicerowane to nie tylko praktyczny mebel, który swoim niebanalnym, eleganckim designem uatrakcyjni nasze wnętrze, to również komfort, gdyż krzesła tapicerowane uznawane są za jedne z najwygodniejszych siedzisk. Tapicerkę nie jest jednak łatwo utrzymać w czystości. Jak zadbać o to, żeby krzesła do salonu były odpowiednią wizytówką mieszkania?

Jak wyczyścić krzesła tapicerowane? Istnieje kilka sposobów

Istnieją na szczęście sposoby na to jak wyczyścić krzesła tapicerowane. Wybór sposobu jest często uzależniony od materiału, z którego wykonana jest tapicerka. Jeśli obicie krzesła wykonane jest ze skóry, należy postępować niezwykle delikatnie. W tym przypadku czyszczenie zaczyna się od usunięcia tłuszczu, który pokrywa meble. Czynność tę wykonać można przy użyciu specjalnego preparatu do czyszczenia skór lub za pomocą wody z dodatkiem płynu do zmywania naczyń. Tapicerkę czyści się wykonując powolne, okrężne ruchy, a następnie przeciera się ją miękką ściereczką.

Czyszczenie krzeseł tapicerowanych zależy od materiału, którym są obite

Przy tapicerce wykonanej z materiału bawełnianego najlepiej użyć pianki do czyszczenia tapicerki. Ale zanim rozpocznie się czyszczenia, dobrze, aby odkurzyć materiał. Po użyciu pianki wystarczy odczekać godzinę, aby pianka zaczęła działać.

Czyszczenie krzeseł tapicerowanych welurem jest nieco bardziej wymagające, dlatego należy odczekać od trzech do pięciu godzin po nałożeniu pianki, aby plamy zostały usunięte. Natomiast tapicerkę z aksamitu czyści się za pomocą mieszanki z zimnej wody z dwoma łyżkami amoniaku. Otrzymany roztwór wciera się wzdłuż kierunku układania się włosia.

Może pora na nowe krzesła tapicerowane?

Nie każde krzesło tapicerowane czyści się w ten sposób. Niektórzy producenci do produkcji swoich mebli zastosowali tak zwane tkaniny zmywalne. Meble tego typu czyszczone są zwilżoną bawełnianą ściereczką – i to wystarczy, aby oczyścić je szybko nawet z plam tłuszczu.

Jeśli myślisz o zmianie swoich krzeseł, sprawdź ofertę sklepu meble.pl i wybierz takie meble, które najlepiej spełnią Twoje oczekiwania, odpowiedzą na potrzeby i wpasują się w gusta domowników. Udanych zakupów!

Podobne

Tagi