Zdrowy sen

mar 30, 2018 przez

Zdrowy sen

Spokojny i zdrowy sen to poza karmieniem najważniejsza potrzeba małego dziecka. Maluch spędza w łóżeczku sporo czasu. Warto pomyśleć o tym by czuł się komfortowo.
Pierwsza myśl, która nam się nasuwa jest skład materiału oraz jakość. Najlepszym wyborem będzie pościel 100% bawełniana, wysokogatunkowa. Dobra jakość daje nam możliwość długiego użytkowania, po wielokrotnym praniu pościel nadal będzie delikatna. Wybieraj pościel naturalną, oddychającą.
Zastanowić trzeba się też nad wypełnieniem pościeli, czy ma właściwości antyalergiczne. Podusia i kołdra do łóżeczka najbezpieczniejsza dla naszego dziecka będzie antyalergiczna i antybakteryjna, ponieważ niemowlaki często reagują alergicznie np. na pierze.

 

Dodatkowo warto zastanowić się czy pościel jest bezpieczna, czy nie znajdują się guziczki odkryte suwaki. Najbezpieczniejsze modele to te, które wykończone są na tzw. zakładkę lub z ukrytym suwaczkiem.
W wyposażeniu łóżeczka poza pościelą będzie potrzebne prześcieradło oraz ochraniacz. Najwygodniejsze modele prześcieradeł są te z gumką, zapobiegają przemieszczaniu się. Tkanin na prześcieradło jest wiele, najpopularniejsze z nich to frotte i jersey. Ochraniacz na szczebelki zabezpieczy dziecko przed uderzeniem.

Zdrowy sen, to ten spokojny, a zatem pomyśl o kolorach, by nie były zbyt jaskrawe, by wzór nie był zbyt pstrokaty, pobudzający. Dziecku w łóżeczku powinno odpocząć i wyciszyć się.