Jak udekorować stół na imprezę?

sie 23, 2018 przez

Jak udekorować stół na imprezę?

Dekoracje stołu mogą być zarówno proste i minimalistyczne, jak i bogate, pełne przepychu i fantazji. Wszystko zależy od zamierzonego efektu, ale również charakteru wydarzenia. Jak więc dostosować ozdoby stołu do rangi wydarzenia?

Nieformalne przyjęcia w domu

Organizując przyjęcie urodzinowe lub imieninowe dla najbliższych czy świąteczną kolację w gronie rodziny powinniśmy dostosować dekoracje stołu do wydarzenia. Z pewnością sprawdzą się świece jednokolorowe lub podgrzewacze w ozdobnym świeczniku. Stół możemy ozdobić też świeżymi lub suszonymi kwiatami, a zimową porą zielonymi gałązkami iglastych krzewów. Jeśli organizujemy przyjęcie dla najbliższych powinniśmy zrezygnować ze skomplikowanych i fantazyjnych figur z serwetek czy równie widowiskowych ozdób – sprawdzą się one raczej jako dekoracje stołu na studniówkę, komunię lub wesele, nie zaś w warunkach domowych.

Dekoracje stołu na co dzień

Udekorować stół możemy także na normalną kolację z rodziną lub przyjaciółmi, jednak w tym wypadku wyjątkowo pamiętać trzeba o umiarze. Jeśli szykujemy stół w ogrodzie na wieczornego grilla możemy ozdobić go małymi świecznikami w kształcie lampioników. Wiosną i latem stół może być udekorowany świeżymi ciętymi kwiatami lub niewielką kompozycją z malutkich roślin doniczkowych (kaktusów, sukulentów). Świece stanowią zawsze doskonałą dekorację każdego stołu: latem wybierajmy proste podgrzewacze lub świece w delikatnych, jasnych kolorach, bardziej ozdobne świece świetnie sprawdzą się podczas ważniejszych przyjęć.

 

Podobne

Tagi