Instalacja fotowoltaiczna dla firm – czy to rozwiązanie, na które warto się zdecydować?

paź 22, 2020 przez

Instalacja fotowoltaiczna dla firm – czy to rozwiązanie, na które warto się zdecydować?

Ekologia, niższe rachunki za prąd i pozytywny wizerunek firmy – z tymi trzema korzyściami najczęściej wiąże się myśl przedsiębiorców, jeśli chodzi o inwestycję w panele fotowoltaiczne dla firm. Dlaczego? Z prostych przyczyn – zwłaszcza w przypadku hali produkcyjnych, czy innych firm nastawionych na wytwórstwo, ilość zużywanego prądu jest na bardzo wysokim poziomie lub stale rośnie. Opinia publiczna coraz większa uwagę zwraca na to, czy produkty, które kupujemy lub usługi, z których korzystamy, wywodzą się z firm stawiających na zrównoważoną produkcję. Drugą kwestią są rosnące ceny energii elektrycznej. Wszystko to razem skłania coraz więcej biznesmenów do inwestycji w fotowoltaikę dla firm. Co trzeba o niej wiedzieć?

Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie dla przedsiębiorstw?

Zainstalowanie fotowoltaiki na budynku firmowym lub produkcyjnym to ogromna gwarancja oszczędności. Czy można w jakiś sposób uniknąć podwyżek? Najlepiej zainwestować w instalacje fotowoltaiczne dla firmy, czyli ekologiczne, tzw. “zielone” źródło energii odnawialne. Przede wszystkim – oznacza to dla każdego przedsiębiorstwa zmniejszenie kosztów prowadzenia działalności. Dla przedsiębiorców to bardzo korzystne rozwiązanie, albowiem fotowoltaika dla firm oznacza zarówno mniejsze rachunki za prąd, jak i szereg innych korzyści.

W jaki sposób fotowoltaika dla firm przełoży się na oszczędność całego przedsiębiorstwa?

– Inwestując w rozwiązania fotowoltaiczne dla firm i przedsiębiorstw możemy uzyskiwać darmową energię ze słońca, z w pełni odnawialnego źródła energii, które nigdy się nie wyczerpie.

– Jako przedsiębiorstwo mamy szansę otrzymać wysokie dofinansowanie na inwestycję w fotowoltaikę, zarówno ze źródeł unijnych, jak i rządowych.

– Inwestycja w fotowoltaikę oznacza dla przedsiębiorstwa dużą niezależność energetyczną.

– Panele fotowoltaiczne to przede wszystkim pewna gwarancja obniżenia rachunków za prąd, braku obaw o kolejne podwyżki cen prądu.

Dla jakich firm instalacja fotowoltaiczna będzie dobrym wyborem?

Kto może zainwestować w fotowoltaikę? Tak naprawdę nie ma tutaj żadnych obostrzeń! Z fotowoltaiki, wbrew powszechnej opinii, mogą korzystać nie tylko właściciele domów jednorodzinnych (czyli tzw. prosumenci indywidualni), ale również firmy!

Często energię ze słońca można z powodzeniem pozyskiwać w ramach instalacji fotowoltaicznych w:

– budynkach wielorodzinnych, spółdzielniach i wspólnotach mieszkaniowych,

– jednostkach należących do samorządu terytorialnego

– obiektach użyteczności publicznej,

– centrach handlowych,

– biurowcach,

– halach przemysłowych i magazynach,

– stadionach i innych obiektach sportowych.

Jak wybrać odpowiednią instalację fotowoltaiczną dla firmy?

Planowanie instalacji fotowoltaicznej dla firm należy przede wszystkim rozpocząć od obliczenia zapotrzebowania na energię elektryczną. To absolutna konieczność. Jeśli nie wiesz, jak to zrobić – skorzystać z pomocy firmy EkoPrime. Nasi specjaliści pomogą w wyborze optymalnego rozwiązania – skontaktuj się z nami: https://ekoprime.pl/.

To, ile zaoszczędzimy na prądzie w firmie czy na hali produkcyjnej, w dużej mierze zależy od wielkości samego przedsiębiorstwa. Coraz więcej biznesmenów zaczyna zastanawiać się nad tym, czy zainstalowanie fotowoltaiki, aby znacząco obniżyć rachunki swojego przedsiębiorstwa ma realny sens. Co do zasady, projekt i montaż wydajnej instalacji solarnej dla firmy jest nieco tańszy niż w gospodarstwie domowym. Sama inwestycja w panele fotowoltaiczne w przypadku przedsiębiorstwa zwraca się zdecydowanie wcześniej niż przy inwestycjach prywatnych, bo już po 4-5 latach od zainstalowania paneli.

Przy wyborze rodzaju instalacji fotowoltaicznej dla firmy, niezwykle istotne jest, aby określić, jaka jest ilości zużycia energii przez przedsiębiorstwo. Jest to w uproszczeniu sposób wykorzystywania energii elektrycznej w danej firmie w ciągu jednej doby. W zaprojektowaniu, ale również i wykonaniu instalacji fotowoltaicznej warto postawić na sprawdzone firmy, które posiadają dedykowanych ekspertów.

 

Podobne

Tagi