Martwa i żywa woda – co to jest i czy warto?

paź 9, 2021 przez

Martwa i żywa woda – co to jest i czy warto?

Termin “żywa” lub “martwa” woda zyskują ostatnio coraz większą popularność, szczególnie wśród zwolenników medycyny alternatywnej, niekonwencjonalnej. Wiesz czym charakteryzuje się woda żywa i w czym ma pomagać?

Skąd bierze się żywa woda?

Zarówno “martwa”, jak i “żywa” woda powstają w wyniku elektrolizy, czyli przepływu prądu przez wodę. W latach 60. podczas badań prowadzonych w Taszkiencie odkryto, że w wyniku elektrolizy rozdzielają się dwa rodzaje wody – kwaśna (martwa) i alkaliczna (żywa). Przeprowadzono wiele eksperymentów, które miały wykazać właściwiści obu rodzajów wód i wykryto np., że rośliny podlewane wodą martwą nie rosną, zaś żywą rosną szybko i bujnie. Niedługo potem pojawiły się pierwsze doniesienia o cudownym wpływie wody żywej na ludzki organizm.

Lecznicze właściwości żywej wody

Według zwolenników teorii żywej wody ma ona pozytywny wpływ na zdrowie człowieka, nawet w przypadku ciężkich chorób. Żywa woda może być pita lub wcierana, w zależności na co ma pomóc. Istnieje wiele pozytywnych opinii, zgodnie z którymi u niektórych już po kilkukrotnym użyciu wody były widoczne efekty jej działania. Woda „żywa” ma poprawiać samopoczucie, sprawiać, że rany goją się szybciej, a ciśnienie krwi wzrasta, dlatego szczególnie polecana jest dla osób osłabionych. Tymczase “martwa” woda ma mieć działanie bakteriobójcze, przeciwgrzybiczne, przeciwobrzękowe, a nawet przeciwzapalne.

Skąd wziąć żywą wodę?

Skoro wiemy już jakie efekty daje stosowanie żywej wody, to samo nasuwa się pytanie jak można ją zdobyć? Najlepszym rozwiązaniem wydaje się zakup gotowej wody żywej, ale też jednego z licznych urządzeń i środków, które pozwolą stworzyć wodę żywą samodzielnie w domu.

Podobne

Tagi