Transport towarów z Chin do Polski

wrz 15, 2020 przez

Transport towarów z Chin do Polski

W ostatnich latach w Polsce obserwuje się coraz większy import różnego rodzaju towarów z Chin. Produktu produkowane w tym kraju są wyjątkowo tanie w porównaniu z produktami z Europy. Wiele dużych koncernów przenosi swoje zakłady produkcyjne na Daleki Wschód, ponieważ jest to bardziej opłacalne z punktu widzenia ekonomicznego. Import towarów z Chin przynosi korzyści również mniejszym przedsiębiorcom, którzy sprowadzają za niewielką ceną towary z Chin, następnie z zyskiem sprzedają je w Polsce. Odległość w linii prostej między Chinami a Polską wynosi ponad 6 tysięcy kilometrów. Transport towarów z Chin do Polski może odbywać się na kilka sposobów, które różnią się ceną i szybkością. Spedycja Warszawa możemy nam pomóc w organizacji takiego transportu, zajmie się również wszystkimi formalnościami.

Kurier

W przypadku niewielkiej ilości produktów importowanych z Chin do Polski najkorzystniejszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z usług firmy kurierskiej. Największe i renomowane firmy kurierskie znacznie ułatwiają cały proces importu, ponieważ pod dostarczenie potrzebnych dokumentów do agencji celnej, zajmują się resztą formalności. Jednak minusem takiego rozwiązania w przypadku transportu towaru z Chin do Polski jest czas oczekiwania, może on wynieść nawet kilka tygodni, dodatkowo dość wysokie są koszty odprawy celnej.

Transport lotniczy

Jeśli zależy nam na szybkim dostarczeniu towarów z Chin do Polski, warto zdecydować się na transport lotniczy. Trwa on zwykle kilka dni, najwięcej czasu zajmuje odprawa celna. Jednak wraz z szybką dostawą trzeba liczyć się wysokimi kosztami transportu lotniczego z Chin do Polski. Z tej opcji najlepiej korzystać w nagłych, pilnych przypadkach.

Transport kolejowy

Dawny bardzo znany Jedwabny Szlak, łączący Azję z Europą, stracił na znaczeniu, gdyż jego miejsce zajął transport kolejowy. Podróż pociągiem towarów z Chin do Polski zajmuje ok. 2-3 tygodni, po niemal 10 tysiącach kilometrów pociągi z Chengdu przyjeżdżają do Łodzi. Naładowane po brzegi kontenery mogą pomieścić niezliczoną ilość towarów. Koszt takiego transportu nie należy do najtańszych, ponieważ koszt jednego kontenera może wynieść nawet kilka tysięcy dolarów.

Transport morski

Do importu towarów z Chin do Polski najczęściej wybierana jest spedycja morska, ponieważ ceny tego rodzaju transportu są stosunkowo niskie. Drogą morską towary z Chin do Polski płyną nawet 6 tygodni, dlatego importerzy muszą uzbroić się w cierpliwość, jednak warto zaczekać dłużej niż ponosić większe koszty.

Podobne

Tagi