Wszystkie dzieci nasze są

wrz 22, 2019 przez

Wszystkie dzieci nasze są

Dzieci to temat rzeka, nigdy się nie kończy. Możemy to zauważyć na spotkaniach rodzinnych czy przyjacielskich. Opowiadania o naszych pociechach zawsze wywołują miłe wspomnienia i uśmiech na twarzy. Dlatego tak często rozmawiamy o potomstwie, wymieniamy się spostrzeżeniami . Tematy rodzicielskie poruszane w programach telewizyjnych oraz w mediach społecznościowych cieszą się ogromną popularnością nie tylko wśród młodych rodziców.

Temat rzeka

Na spotkaniach rodzinnych świetnie bawimy się opowiadając wesołe anegdotki o naszych potomkach. Wielu z nas ceni sobie również złote myśli oraz sentencje. Cytaty o dziecku to studnia bez dna. Na przełomie wieków powstało ich naprawdę sporo. Wiele z nich szczególnie się wybiło i zapiało w naszym społeczeństwie. Oto przykłady bardzo mądrych zdań, wypowiedzianych przez bardzo mądrych ludzi.
,,Dziecko jest chodzącym cudem, jedynym, wyjątkowym i niezastąpionym.” ( Phil Bosmans)
,, Dziecko – to przecinek między ojcem i matką. Ale i spójnik.” ( Władysław Grzeszczyk)
,, Trzeba dzieciom dać serce, piękno i uśmiech, aby nauczyły się kochać ludzi i wszystko co je otacza.” ( Maria Kownacka)
,, Dzieci nie są głupsze od dorosłych, tylko mają mniej doświadczenia.” ( Janusz Korczak)
,,Człowiek, który ma dzieci nie potrzebuje aniołów.” (Graham Masterton)
,, Najlepszym spadkiem jaki możemy pozostawić naszym dzieciom są szczęśliwe wspomnienia.” ( Og Mandino)
,, Dzieci trzeba tak wychowywać, aby podawały sobie ręce, a nie podstawiały nogi.” ( Tomasz Rybak)
,, Jeżeli chcesz dobrze dla swoich dzieci to spędzaj z nimi dwa razy więcej czasu i wydawaj na nie dwa razy mniej pieniędzy.” ( Abigail Van Buren)
,, Radości życia rodzinnego są najpiękniejsze na świecie, a radość , jakiej rodzice doświadczają na widok swoich dzieci , jest najświętsza. ( Johann Heinrich Pestalozzi)
,, Jestem zdania i to całkiem poważni, że nigdy dzieci nie mogą zrobić rodzicom takiego wstydu, jak rodzice dzieciom”. ( Jan Kurczab)
,, Wielu rodziców nieświadomie krzywdzi swoje dzieci, pragnąc dla nich tego, co sami uważają za najlepsze.” ( Nicolas Cage)

 

Podobne

Tagi