Pielnik herbicydowy

lut 28, 2023 przez

Pielnik herbicydowy

Utrzymanie gospodarstwa to nie lada wyzwanie! Oprócz specjalistycznej wiedzy pożądane są również odpowiednie narzędzia. Gospodarstwo wyposażone we właściwe maszyny bez wątpienia ułatwi pracę i uprawę. 

Co to jest pielnik herbicydowy i jakie jest jego przeznaczenie?

Pielnik to inaczej wielofunkcyjne urządzenie o przeznaczeniu pielęgnacyjnym do upraw roślin. Najczęściej jest wykorzystywany do obredlania rzędów roślin i spulchniania międzyrzędzi. Stosowany przy uprawie kukurydzy, buraków, pomidorów, ziemniaków, fasoli, tytoniu, sałaty, truskawek i drzewek owocowych do wysokości 80 cm. Pielnik herbicydowy jest często również wykorzystywany do odchwaszczania, przy jednoczesnym nawożeniu upraw – w ten sposób ta maszyna rolnicza skutecznie zwalcza chwasty, które są trudne do pokonania podczas oprysku. Szeroki wybór tych maszyn rolniczych znajdziemy na stronie https://solan.lublin.pl

Warte podkreślania jest to że, aby zabieg usuwania chwastów był skuteczny, należy go przeprowadzić w odpowiednich warunkach. Warto zatem pamiętać, aby ziemia nie była zbyt wilgotna. Po zabiegu powinno być słonecznie, ponieważ opady deszczu spowodują, że wyrwane chwasty nie uschną i ponownie zapuszczą korzenie.

Jakie są zalety pielników herbicydowych?

Z pewnością do zalet tych maszyn rolniczych można zaliczyć ograniczenie zużycia herbicydów i spulchnianie gleby. Dobrze wykorzystany pielnik gwarantuje dokładne odchwaszczenie, ograniczenie zużycia wody i wymieszanie nawozu. Również widoczna jest mniejsza aktywność szkodników. Do zalet ekonomicznych z pewnością możemy zaliczyć mniejsze zapotrzebowanie na nawóz, ograniczenie kosztów przeznaczonych na środki chemicznej ochrony, zmniejszenie kosztów ręcznego odchwaszczania. Stosowanie pielników pozwala również na dokładne dawkowanie nawozów i zmniejszenie erozji gleby. Dzięki tym maszynom, bez wątpienia uprawa roślin będzie prostsza!

Dużą zaletą tych maszyn rolniczych jest precyzyjność, dzięki której ryzyko eliminacji sadzonek jest naprawdę znikome. Dozowniki ulokowane w pielnikach przeznaczone są do wysiewania granulowanych i sypkich nawozów oraz innych niezbrylonych materiałów sypkich w uprawach międzyrzędowych. To dzięki nim uprawy są precyzyjnie nawożone w każdym calu.

Podobne

Tagi