Produkty zero waste do łazienki – alternatywy dla plastiku

gru 16, 2021 przez

Produkty zero waste do łazienki – alternatywy dla plastiku

Nie będziemy wcale ukrywać, że produkty plastikowe są najpopularniejsze i najłatwiej dostępne na półkach sklepowych. Jednakże, coraz więcej osób zwraca uwagę na ekologiczne alternatywy do tradycyjnych produktów. To, co stosujemy w łazience również ma wpływ na środowisko naturalne. W dzisiejszym artykule opiszemy szczegółowo jakie produkty zero waste dostępne na rynku są alternatywą do plastikowych przedmiotów w łazience.

  1. Bez plastikowych opakowań

Pragniemy polecić Państwu kosmetyki, które są pakowane w szkło lub aluminiowe opakowania. Produkty takie jak mydła, kosmetyki, balsamy czy szampony w kostce stanowią doskonałą alternatywę dla plastiku. Mogą one być użytkowane multiple razy, a także często mają dłuższą żywotność niż kosmetyki w plastikowych opakowaniach. Takie formy pakowania są bardziej ekologiczne niż plastik, ponieważ mogą być łatwo poddane recyklingowi lub nadają się do wielokrotnego użycia.

  1. Szczoteczki do zębów

Tradycyjne szczoteczki do zębów wykonane są z tworzyw sztucznych, które nagromadzają się w naszych domach lub kończą w oceanach, szkodząc środowisku naturalnemu. Dziś jednak, z powodzeniem można nabyć szczoteczki do zębów wykonane z bambusa, które po użyciu można łatwo poddać recyklingowi lub utylizować w sposób przyjazny dla środowiska. Podczas zakupu szczoteczki należy zwrócić uwagę na uchwyt, który powinien być wykonany z bambusa, a nie z tworzywa sztucznego.

  1. Szampony w kostce

Szampon w płynie to przede wszystkim duże opakowanie i plastikowe butelki, które nie nadają się do recyklingu. Alternatywą, która zyskuje na popularności, są szampony w kostce. Pakowane w papier lub metalowe pudełka, wyróżniają się długą żywotnością i nie szkodzą środowisku. Co więcej, szampony w kostce mają skład przyjazny dla skóry, wolny od szkodliwych substancji, związków chemicznych i silikonów.

  1. Maszynki do golenia

Każda maszynka jednorazowa, którą używamy to kolejny przedmiot, który trafia do kosza na śmieci i nie nadaje się do recyklingu. Alternatywną opcją jest nabycie maszynki do golenia tradycyjnej, wykonanej z trwałych materiałów, którą można wielokrotnie używać. To nie tylko propozycja dla mężczyzn, ale również dla kobiet. Istnieją na rynku również maszynki do golenia dla kobiet, zamocowane na pałeczce z uchwytem z bambusa lub metalu.

  1. Higieniczki wielorazowe

Coraz więcej osób, zwraca uwagę na produkty, które można wielokrotnie użytkować, takie jak np. higieniczki wielorazowe. Alternatywa dla tradycyjnych podpasek i tamponów, ostały dość popularnym rozwiązaniem równierz w Polsce. Takie produkty, wykonane są z materiałów naturalnych, takich jak bawełna organiczna i bambus, są łatwe w użyciu i zupełnie bezpieczne dla naszego zdrowia i środowiska naturalnego.

Podsumowując, lista alternatywnych, ekologicznych produktów do łazienki jest duża, a my podaliśmy jedynie niektóre z nich. Wszystko jednak zależy od naszego wyboru i świadomości ekologicznej w zakupach. Pomimo, że kosmetyki zero waste często są droższe od tych, produkowanych seryjnie, warto pamiętać, że z jednej strony dbamy o środowisko naturalne, z drugiej, o siebie samych.

Podobne

Tagi