Eko-kosmetyki: Naturalne i organiczne produkty pielęgnacyjne

maj 26, 2021 przez

Eko-kosmetyki: Naturalne i organiczne produkty pielęgnacyjne

Naturalne i organiczne produkty pielęgnacyjne

Każdego dnia nasze ciało narażone jest na wiele czynników zewnętrznych, takich jak smog, promieniowanie UV, czy zanieczyszczenia. Pielęgnacja skóry jest nie tylko kwestią estetyki, ale też zdrowia. Dlatego coraz więcej osób decyduje się na stosowanie ekologicznych kosmetyków, które składają się z naturalnych składników. W dzisiejszym artykule porozmawiamy o eko-kosmetykach oraz ich korzyściach.

Korzyści z używania eko-kosmetyków

 1. Dla zdrowia

Kosmetyki naturalne i organiczne pozbawione są szkodliwych substancji chemicznych, takich jak parabeny, siarczyny, PEG-i, czy SLS-y, które mogą podrażniać skórę, powodować alergie oraz problemy z układem hormonalnym. Składniki pochodzenia roślinnego z ekologicznych kosmetyków mają mniejszą tendencję do wchodzenia w reakcję z organizmem niż te syntetyczne.

 1. Dla środowiska

Eko-kosmetyki wytwarzane są z naturalnych surowców, dlatego ich produkcja nie niszczy środowiska i jest przyjazna dla przyrody.

 1. Dla etyki

Firmy, które produkują kosmetyki naturalne, często zwracają uwagę na warunki produkcji, stosując etyczne metody produkcji i zapewniając pracownikom godne warunki pracy.

Rodzaje eko-kosmetyków

 1. Kosmetyki organiczne

Kosmetyki organiczne to produkty wytwarzane z naturalnych składników pochodzących z upraw ekologicznych, bez użycia sztucznych nawozów i pestycydów. Zwykle pochodzą one z certyfikowanych plantacji.

 1. Kosmetyki naturalne

Kosmetyki naturalne to produkty w 100% składające się ze składników pochodzenia roślinnego, takich jak oleje, woski, ekstrakty z ziół i kwiatów, bez sztucznych dodatków.

 1. Kosmetyki wegańskie

Kosmetyki wegańskie to produkty, które nie zawierają składników pochodzenia zwierzęcego, takich jak mleko, lanolina, czy miód.

 1. Kosmetyki cruelty-free

Kosmetyki cruelty-free to produkty, które nie były testowane na zwierzętach.

Największe zalety eko-kosmetyków

 1. Przyjazne dla skóry

Eko-kosmetyki są pozbawione sztucznych, szkodliwych substancji – są więc nie tylko bezpieczniejsze, ale też delikatniejsze dla skóry. Skóra ma wtedy szansę odetchnąć, a sama pielęgnacja jest mniej inwazyjna.

 1. Skuteczność

Choć eko-kosmetyki mogą wydawać się mniej skuteczne, ze względu na swoje naturalne pochodzenie, to nie są gorsze od tych syntetycznych, a nawet mogą działać jeszcze lepiej. Składniki w nich zawarte są mocniejsze, niż może się wydawać, i mają właściwości przeciwzapalne, przeciwutleniające, regenerujące i odżywcze.

 1. Bezpieczeństwo dla środowiska

Podczas produkcji eko-kosmetyków nie stosuje się szkodliwych substancji, przez co produkcja jest przyjazna dla środowiska i nie szkodzi naturze.

 1. Odpowiedzialność społeczna

Eko-kosmetyki często produkowane są na drobnych, lokalnych farmach, co sprzyja rozwojowi lokalnego biznesu, ekonomii, prowadzi do budowania społeczności i korzystania ze środków płatniczych lokalnej gospodarki.

Podsumowanie

Eko-kosmetyki to produkty, które w ostatnim czasie zyskały dużą popularność. Ich zalety są olbrzymie, a stosowanie ich przynosi wiele korzyści dla środowiska, skóry oraz etyki. Alternatywa dla tradycyjnych kosmetyków jest przede wszystkim bezpieczniejsza i bardziej naturalna, dlatego też warto zdecydować się na tego rodzaju produkty.

Podobne

Tagi