konkurs sustainable fashion awards

KONKURS SUSTAINABLE FASHION AWARDS 2018

Hej. Chciałam się Wam pochwalić, że mam zaszczyt być partnerem w konkursie Sustainable Fashion Awards (SFA 2018). Organizatorem konkursu jest Jak&Jil. Firma kocha modę wyprodukowaną w sposób zrównoważony i etyczny. Właścicielem Jak&Jil ( (jakandjil.pl) ) jest start-up technologiczny Mucca, który ze względu na swoją specyfikę wierzy w przyszłość, a w modzie przyszłość należy do zrównoważonych marek. Jak&Jil  organizuje konkurs Sustainable Fashion Awards 2018 dla najbardziej zrównoważonych i innowacyjnych marek odzieżowych, aby honorować je i jednocześnie zachęcać projektantów do tworzenia takiej mody, która jest przyjazna ludziom i planecie.

 

sustainable fashion awards

Konkurs dedykowany jest projektantom i markom z całego świata, których działania i praktyki można określić jako społecznie lub środowiskowo odpowiedzialne. Niekoniecznie trzeba być zawodowcem, można być początkującym talentem. Wystarczy mieć co najmniej jeden ukończony projekt w tej dziedzinie. Projekt może obejmować od jednego stroju do całej kolekcji, musi jednak pasować choćby do jednego z poniższych odpowiedzialnych społecznie i przyjaznych środowisku warunków:

– ręczna produkcja,

– produkcja lokalna,

– fair trade,

– smart design,

– slow fashion,

– tkanina zero waste,

– zachowanie dobrostanu zwierząt,

– użycie materiałów organicznych, lub z recyclingu, czy upcyclingu,

– uwzględnienie w tym całego cyklu produkcji.

Jak&Jil kocha modę wyprodukowaną w sposób zrównoważony i etyczny. Właścicielem Jak&Jil ( (jakandjil.pl) ) jest start-up technologiczny Mucca, który ze względu na swoją specyfikę wierzy w przyszłość, a w modzie przyszłość należy do zrównoważonych marek. Dlatego stworzyliśmy konkurs Sustainable Fashion Awards 2018 dla najbardziej zrównoważonych i innowacyjnych marek odzieżowych, aby honorować je i jednocześnie zachęcać projektantów do tworzenia takiej mody, która jest przyjazna ludziom i planecie.

Nagroda nie jest tylko dla projektanta, ale także wskazanej przez zwycięzcę organizacji pozarządowej promującej zrównoważoną modę. Wysokości nagrody 6 000 USD (połowę tej sumy trzeba będzie przekazać na wybraną organizację pozarządową).

Link do konkursu:

https://jakandjil.pl/sfa2018/

 

Co myślicie o tym konkursie? Jak dla mnie świetny pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *