blogi ekologiczne

BLOGI EKOLOGICZNE, KTÓRE CZYTAM

Dziś będzie krótko i na temat. Chciałam się z Wami podzielić moimi odkryciami blogowymi minionego roku – blogi ekologiczne.  Nie będę się rozpisywała na ich temat, wystarczy, że podam linki, a Wy sami sprawdzicie. Kolejność jest przypadkowa.

5 najlepszych blogów ekologicznych, które znalazłam w czeluściach internetu:

 

1. Wielki Zachwyt

Autorką bloga jest Basia,  mama dwóch chłopców. Blog skierowany jest głównie do rodziców małych dzieci.  Basia zachwyca się przyrodą uwieczniając to na fotografiach i pisząc bloga. Uruchomiła projekt „Zachwyt w przedszkolu” w przedszkolu, do którego uczęszczają jej dzieci. Ma na celu wprowadzenie elementów edukacji leśnej w placówce. Lokalnie też organizuje wyprawy rodziców z dziećmi do lasu, by wspólnie obcować z przyrodą.

2. Zielona Kreatywnie

To blog lifestylowy o zdrowym stylu życia, minimaliźmie i ekologi. Blog pełen jest przepisów na pełnowartościowe posiłki i naturalne, domowe środki czystości. Jeśli chcesz wprowadzić do swojego życia minimalizm ten blog jest dla Ciebie.

3. Proste Miasto

Blog prowadzony przez Beatę. Pisze o prostym życiu w mieście, ekologii, zero waste  i podróżach. Pomimo miłości do natury i ciszy, zdecydowała się na życie w mieście.

4. Mama Lubi Eko

Autorką bloga jest nauczycielka jogi i medytacji  Aleksandra. Życie zawodowe łączy z wychowaniem dwóch synków: Michałka i Gabrysia. Ola w swoim sercu nosi przesłanie Gandhiego: „Bądź zmianą, którą chcesz widzieć w świecie.”

5. Eko Korniszon

Blog prowadzi psychoterapeutka i zwolenniczka ekologicznego trybu życia. Piecze domowy chleb i hoduje szczęśliwe kury. Na blogu pokazuje, że życie w zgodzie z naturą nie musi być wcale pełne wyrzeczeń.

Znam też kilka „większych” blogów ekologicznych, ale celowo ich nie podaję. Wystarczy, że wpiszecie w wyszukiwarce hasło blog ekologiczny i będą na pierwszej stronie.

W internecie jest mnóstwo wartościowych blogów ekologicznych. Niestety nie dysponuję, aż tak dużą ilością wolnego czasu, by je wszystkie poznać. Sukcesywnie jednak będę poszukiwała nowych blogów o bliskiej mi tematyce.

Znacie jakieś wartościowe blogi o ekologicznym stylu życia, ochronie środowiska czy zero waste? A może sami taki prowadzicie? Jeśli tak, koniecznie dajcie znać w komentarzach. Z wielką przyjemnością zajrzę na polecane przez Was blogi ekologiczne.  A kto wie, może zostanę z nimi na dłużej. 

26 thoughts on “BLOGI EKOLOGICZNE, KTÓRE CZYTAM”

  1. Miło czyta się takie wpisy polecające 🙂 W wolnej chwili chętnie do nich zajrzę. Życzę Ci wszystkiego najlepszego i najpiękniejszego wokół 🙂

  2. Super, że stworzyłaś listę blogów, które nie są „oczywiste”, chętnie do nich zajrzę. Ja od niedawna prowadzę bloga szyciowego i DIY a z zero waste dopiero zaczynam na poważnie więc mój dorobek w tym temacie to skromne wpisy o uszyciu torby na zakupy i wielorazowych płatków kosmetycznych 😉 Dobrze, że jest tyle osób, które mają większą wiedzę i mogą inspirować do zmian!

  3. Bardzo dziękuję za wyróżnienie. Z chęcią przyjże się innym blogom, które wyróżniłaś, bo o kilku z nich nie słyszałam. Powodzenia w blogowaniu i ekologicznym życiu!

    1. Fajnie, że się spodobały moje blogowe propozycje. Weszłam teraz na Twojego bloga pierwszy raz i się zakochałam, zostanę na dłużej 🙂

  4. Jak dla mnie takie blogi dopiero się rodzą, niestety nie prowadzę takiego :/ A do wyżej wymienionych zajrzałam i ten ostatni już skradł mi serce <3

  5. Dziękuję za rekomendację! Bardzo 🙂 🙂 A że aktywność na blogu mam różną to zapraszam częściej na FB i IG #wielkizachwyt.
    Wszystkiego dobrego i zielonego na Nowy Rok 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *