Organizer na kredki

9 SPOSOBÓW NA PONOWNE UŻYCIE PAPIERU I KARTONU

Do produkcji 1 tony papieru potrzeba aż ok. 17 drzew, ale pisząc ten post nie jest to ”gwoździem” tematu. Oszczędzając papier ratujesz drzewa przed wycinką – Lasy Państwowe obalają ten mit: „Duże nadużycie. Nie ma to żadnego znaczenia dla lasów”. „Drzewa i tak muszą być ścięte”. Do papierni trafia drzewo z cięć pielęgnacyjnych. W dzisiejszym wpisie chodzi mi głównie o ograniczenie konsumpcji.

Zabawki dla dzieci

Z dużych kartonowych pudełek np. po telewizorze możesz zrobić domek, kuchenkę do gotowania, telewizor czy inne agd lub rtv do zabawy dla swoich pociech. Wystarczy odrobina wyobraźni, szczypta kreatywności i kilka podstawowych narzędzi: nożyczki, taśma klejąca, stary papier pakowy po prezentach i klej. Gwarantuje, że taki samodzielnie zrobiony sprzęt sprawi większą frajdę dziecku niż  kupny.

Domek z kartonu

 

Ten piękny domek wykonała Joanna Magdalena z grupy Dom w stylu Montessori.

Rolki po papierze toaletowym to idealny materiał na garaż dla małych samochodzików (resoraków). Należy przykleić je do siebie i umieścić na dnie pudełka po butach. Garaż jest gotowy, można go dodatkowo ozdobić np. kolorowym papierem po prezentach choinkowych.

Wspólne robienie z dziećmi zabawek z kartonowych pudełek, czy rolek po papierze toaletowym to świetny pomysł na wspólne spędzenie wolnego czasu.

Organizer na kable

Masz już dość poplątanych kabli i oświetlenia choinkowego? Jeśli tak ma dla Ciebie pomysł jak zorganizować Twoje przewody, aby wreszcie się nie plątały. Kable czy lampki choinkowe zwijamy i wsuwamy w rolkę tak ja na poniższym zdjęciu.

Organizer na kable

Stojak na kredki

Stojak robimy z wytłaczanki po jajach, obracamy ją do góry dnem i wbijamy kredki. Mój dwulatek ma super zabawę z tym organizerem, wkłada i wyciąga kredki i tak kilka razy.

Organizer na kredki z wytłaczanki

Przechowywanie bielizny i apaszek

Pudełka po butach to super pomysł na posortowanie bielizny w szufladach, dzięki temu bez trudu znajdziemy majki czy skarpetki. Pudełka pomogą utrzymać ład i porządek w komodzie.

Pakowanie prezentów

Papier do pakowania możesz ponownie wykorzystać do tego samego celu.. Odpakowując podarek wystarczy tylko zachować ostrożność, żeby nie uszkodzić papieru. Następnie lekko przeprasowujemy żelazkiem i chowamy na kolejną okazję.

Bariera przeciwchwastowa

Podczas zakładania nowej rabaty rozkładamy na ziemi rozerwane kartony lub kilka warstw gazet robiąc zakładki. Radzę wybrać bezwietrzny dzień, aby nie porozwiewało Naszego papieru. Kartony i gazetę najlepiej jest zmoczyć wodą, aby były nieco obciążone. Ułożony przez Nas materiał przysypujemy ziemią, korą lub kompostem.

Biodegradowalne startery na sadzonki

Kupione rośliny włóż w rolki po papierze i następnie posadź do ziemi, deszcz nie wypłucze torfu i składników mineralnych. Rośliny będą lepiej i szybciej rosnąć, a startery po jakimś czasie się rozłożą.

Przechowywanie bylin, cebulek kwiatowych i nasion

Wysuszone nasiona wsypujemy do kartonowych pudełek i przechowujemy w piwnicy, to samo robimy z korzeniami bylin i cebulami kwiatów niezimującymi w gruncie.
Papier to dobry materiał ponieważ pochłania wilgoć, jednak co jakiś czas warto przejrzeć zawartość pudełka czy nie pleśnieją i nie ma szkodników.

Mycie szyb i luster

Do mycia i polerowania okien i luster możemy użyć starych gazet – papier musi być miękki, by nie zarysował szyb. Warto wspomnieć, że druk zapobiega powstawaniu smug i zacieków. Jeśli mamy w domu stare gazety bezsensowne jest wydawanie pieniędzy na papierowe ręczniki.

Może Wy znacie jakieś inne sposoby na ponowne wykorzystanie papieru?

 

 

28 thoughts on “9 SPOSOBÓW NA PONOWNE UŻYCIE PAPIERU I KARTONU”

  1. U nas w domu may wielki zamek z pudełka po pralce- świetna sprawa. Pamiętam natomiast jak dawno.dawno temu z rolki po recznikach kuchennych robilismy kalejdoskopy, to byla dopiero zabawa

  2. Z reguły wykorzystuję pudełka czy kartony do przechowywania różnych rzeczy, czy to narzędzi męża czy zabawek dziecka. Starsza córka swego czasu używała pudełek po butach do budowy domków dla lalek, a ja do rolek po papierze wkładałam sadzonki pomidorów, które zimą rosły sobie w domu, a potem całość przesadzałam do ogródka.

  3. Uwielbiamy stare kartony u nas powstaje mnustwo dzieł mamy też sklepik i rakiete z kartonu super pomysły tu znalazłam chetnie zgapimy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *