Diy ekologiczny odświeżacz powietrza

EKOLOGICZNY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA – DIY

Mam dla Was dziś małe DIY – ekologiczny odświeżacz powietrza. Zapach idealnie nadaje się do lodówki, garderoby czy łazienki. Do jego wykonania wystarczy kilka składników, odrobina wolnego czasu i chęci.

Do zrobienia domowego odświeżacza powietrza będą Wam potrzebne:

  • Soda oczyszczona – dostaniecie ją w każdym sklepie spożywczym. Polecam jednak zamówić w kilogramowym opakowaniu online bo jest dużo taniej. Przyda Wam się w kuchni i do produkcji domowych środków czystości.

  • Olejek eteryczny – zapach wedle uznania.

  • Pojemniczek – może być mały słoiczek, stara solniczka, plastikowy czy szklany pojemnik po kremie do twarzy.

  • Papier lub kawałek tkaniny – na zrobienie wieczka, jeśli pojemnik nie posiada.

  • Dekoracyjna tasiemka lub sznurek (np. lniany czy konopny) – do przymocowania wieczka.

 

Diy ekologiczny odświezacz powietrza - soda

Sposób wykonania:

Do pojemnika wsypujemy kilka łyżeczek sody oczyszczonej, dodajemy około 20 kropli olejku eterycznego i mieszamy. Ja dałam  olejek goździkowy bo taki miałam akurat na stanie (używałam go na ból zęba w ciąży). Jak będę w drogerii ekologicznej kupię olejek różany i pomarańczowy.

Jeśli Nasz pojemnik nie ma wieczka robimy je z kawałka papieru lub tkaniny i mocujemy dekoracyjną tasiemką lub sznurkiem. Ja użyłam opakowania po odświeżaczu – żelowe kulki. Poszłam na łatwiznę bo wieczko miało już dziurki.

Co jakiś czas dodajemy do zapachu kilka kropli olejku eterycznego, a raz na kilka miesięcy zmieniamy sodę na nową.

Diy ekologiczny odświezacz powietrza - składniki

Sama soda oczyszczona pochłania zapachy, natomiast w połączeniu z olejkiem utrzymuje jego zapach i powoli uwalnia w przestrzeń.

Podoba Wam się pomysł na ekologiczny odświeżacz powietrza? Może znacie jakiś inny przepis? Jeśli tak koniecznie się ze mną podzielcie.

 

17 thoughts on “EKOLOGICZNY ODŚWIEŻACZ POWIETRZA – DIY”

  1. Czy zapach jest wyczuwalny jeśli taki niewielki słoiczek postawi się w dużym pokoju? Rozumiem, że wieczko jest po to, żeby za szybko się nie ulatniał tak?

    1. Zapach jest bardzo delikatny. Można dodać wiecej olejku eterycznego, dla wzmocnienia efektu. Z wieczkiem jest tak jak napisałaś.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *