WYKORZYSTANIE PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK DO NAUKI KOLORÓW

W dzisiejszym wpisie przedstawiam Wam pomysł na powtórne wykorzystanie plastikowych nakrętek.

Uwielbiam dawać drugie życie odpadom. Szkoda mi je tak po prostu wyrzucić. Pozwala mi to zaoszczędzić kilka groszy na inne przyjemności np. na bilety do kina, basen czy lody.

Nauka kolorów połączona z zabawą odpowiednia jest już dla dwuletniego dziecka. Stworzyłam plansze z tekturowej pokrywki z pudełka na buty i karteczek pomalowanych na 6 różnych kolorów pastelowymi kredkami.  Wybrałam: czerwony, zielony, niebieski, pomarańczowy, żółty i czarny. Możecie wykorzystać większą liczbę kolorów, wszystko wedle uznania.

Zadaniem dziecka jest posortowanie i dopasowanie nakrętek do odpowiednich karteczek. Podczas zabawy dodatkowo rozwijana jest mała motoryka.

I takim oto sposobem zaoszczędziłam kilkanaście złoty, które musiałabym wydać na zakup pomocy dydaktycznych. Wprowadziłam moje dziecko w świat kolorów można by rzec za free.

Zachęcajcie rodzinę, znajomych do zbierania nakrętek. Można je wykorzystać na wiele sposobów. Począwszy od nauki liczenia, a skończywszy na robieniu kolorowego węża. Gwarantowana świetna zabawa i miło spędzony czas z dzieckiem.

A może Wy znacie jakieś pomysły na wykorzystanie plastikowych zakrętek?

Zachęcam Was również do przejrzenia moich propozycji książek o tematyce przyrodniczej dla najmłodszych 10 książek dla małych przyrodników.

41 thoughts on “WYKORZYSTANIE PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK DO NAUKI KOLORÓW”

  1. Wychodzę z podobnego założenia. Wcale nie potrzeba wymyślnych gadżetów i pełnego portfela pieniędzy, by stworzyć fajne, uczące czegoś zabawy. Przecież tyle rzeczy mamy pod ręką, że żal z nich nie skorzystać, wystarczy się trochę rozejrzeć. Pomysł na zabawę super!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *