EKOLOGICZNE STROJE KĄPIELOWE – OCEANZEN

Na pomysł proekologicznej linii kostiumów kąpielowych wpadła Steph Gabriel podczas pracy przy dokarmianiu płaszczek na Karaibach. Kobieta dostrzegła problem zanieczyszczenia śmieciami mórz i oceanów. Skłoniło ją to do podjęcia nauki na kierunku przyrodniczym i  na ekorozwój.

Kostiumy wykonane są z tworzyw sztucznych pozyskanych z recyklingu – plastikowych butelek, toreb i sieci rybackich (śmieci wydobytych z oceanu). Wyglądem nie odbiegają od strojów tradycyjnych, śmiem twierdzić, że są nawet ładniejsze.

Z ofertą OceanZen możecie się zapoznać się na ich stronie internetowej. Uprzedzam jednak o dość wysokiej cenie jak na polską kieszeń. Koszt dwuczęściowego stroju to około 150$. Szkoda, że nie każdy może pozwolić sobie na zakup proekologicznego bikini.

http://www.oceanzenbikini.com/

Jestem pod ogromnym wrażeniem jakie cuda powstają ze śmieci. Ludzka wyobraźnia i pomysłowość nie ma granic.

Cieszy mnie też rosnąca z dnia na dzień świadomość ekologiczna społeczeństwa. Nie jesteśmy już tacy zieloni w tym temacie.

 

24 thoughts on “EKOLOGICZNE STROJE KĄPIELOWE – OCEANZEN”

  1. Podoba mi się pomysł dbania o środowisko, jednak żeby wdrążyć system w życie ceny musiałby zmaleć. Nie każdego stac na tak drogie wybory i większość niestety kupi tańsze, już nie z recyklingu …

  2. Rozumiem ochronę środowiska i całe to eko, bo też się trochę zaczynam w to bawić, ale stroje z wyłowionych z oceanu śmieci? Choćby nie wiadomo jak były piękne to moim zdaniem jest to lekka przesada 😉

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *