PUSTELNIA ZŁOTEGO LASU W RYTWIANACH – MIEJSCE DLA SPRAGNIONYCH KONTAKTU Z NATURĄ

Pustelnia znajduje się na ternie gminy Rytwiany, w powiecie staszowskim, w województwie Świętokrzyskim. Jeśli jesteś spragniony ciszy i kontaktu z przyrodą to miejsce jest dla Ciebie. Klasztor położony jest w leśnej strefie przyrodniczo – krajobrazowej. W sąsiedztwie znajduje się pomnik przyrody – dąb 3 bratek (Trzybratek).

Na terenie kompleksu Pustelni znajdziesz:

– Zabytkowy kościół, który nie jest parafią, pełni funkcję rektoratu.

– Centrum Terapeutycne SPeS, w którym odpoczniesz i wyciszysz się.

– Galeria Kamedulska – muzeum  z eksponatami świadczącymi o kamedulskiej przeszłości Pustelni oraz miejsce na organizowanie wystaw okolicznościowych.

– Bibliotekę – księgozbiór udostępniany jest gościom Pustelni.

– Ogrody klasztorne z oczkiem wodnym, fontanną, alejkami. To właśnie on dostarcza do kuchni ekologiczne owoce i warzywa oraz kwiaty i zioła

– Muzeum serialu „Czarne Chmury” – możemy tu oglądać figury głównych bohaterów oraz replikę czarnego powozu Poczty Elektorskiej.

Kompleks klasztorny składa się z kościoła, ogrodów, murów wewnętrznych    i zewnętrznych, domków pustelniczych i zabudowań gospodarczych.

Można tu wypocząć, zorganizować konferencje, szkolenia czy spotkania okolicznościowe. Miejsce to posiada w swojej ofercie także rekolekcje, terapie i turnusy (może to być turnus pustelniczy, terapeutyczny, oczyszczająco – odchudzającą, sportowy, plastyczny, muzyczny itp.).

 

 

Pustelnia ma swój klimat, nie ukrywam, że oczarowała mnie i moją rodzinę. Pospacerowaliśmy alejkami w ogrodzie, zjedliśmy obiad w refektarzu i zrobiliśmy małe zakupy w „Leśnej Aptece”.

20 thoughts on “PUSTELNIA ZŁOTEGO LASU W RYTWIANACH – MIEJSCE DLA SPRAGNIONYCH KONTAKTU Z NATURĄ”

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *