PROPOZYCJE EKOLOGICZNYCH PREZENTÓW DLA DZIECI

Jako miłośniczka przyrody chcę wychować moje dzieci w duchu ekologii. Już od najmłodszych  lat wyrabiam w nich dobre „zielone” nawyki. Jak to mówią:  „Czym skorupka za młodu nasiąknie, tym na starość trąci”. Weliminowałam z Naszego życia plastikowe, bezwartościowe zabawki, kóre zagracały tylko mieszkanie a nie przynosiły żadnych korzyści.

Na różne święta i okazje wyszukuję ekologiczne prezenty. Poniżej lista takich podarków.

1.”Gra Drzewa. Świat wokół Nas”. Edukacyjna gra typu memo dla całej rodziny. Gra wspiera wszechstronny rozwój dziecka. Gwarantowana świetna zabawa dla dziecka połączona z nauką o drzewach.

http://www.kanapony.pl/pl/p/Gra-Drzewa.-Swiat-wokol-nas./174

2. Książki dla małych przyrodników. Pisałam o nich 10 książek dla małych przyrodników.

3. Kreatywne ozdoby z makulatury do samodzielnego zdobienia: czapeczki, korony, , daszki i zwierzątka. Pozwalają dziecku na wykazanie się pomysłowością i wyobraźnią.

https://www.betterland.pl/474-kreatywnie-z-glowa

4. Matchcarden – domek z ogródkiem. Projekt uczy dzieci myślenia o zieleni w przestrzeni miejskiej. Zestaw zawiera: domek, tackę, nasiona rzeżuchy, instrukcję i elementy dekoracyjne do samodzielnego wycięcia

http://www.kanapony.pl/pl/p/Matchcarden-domek-z-ogrodkiem-domek/166

5. Drewniana układanka edukacyjna królestwo zwierząt Bajo. Klocki pozwalają ułożyć kilka obrazków zwierząt. Zabawka ma dobry wpływ na pamięć i koncentrację.

https://lokomotywa.sklep.pl/pl/p/Drewniana-ukladanka-edukacyjna-krolestwo-zwierzat-BAJO-99350/302

6. Praska do suszenia kwiatów i liści. Idealna do tworzenia zielnika. W zestawie: praska, kartoniki i bibułki pomocne przy suszeniu kwiatów i liści.

/http://www.educol.pl/pl/ekologia-i-srodowisko/5006-praska-do-suszenia-kwiatow-i-lisci.html

7. Zestaw narzędzi ogrodowych Vilac. Metalowe narzędzia ogrodnicze wprowadzą dzieci w świat ogrodnictwa.

https://www.dadum.pl/narzedzia-ogrodnicze-dla-dzieci-vilac-3803.html

8. Klocki drewniane naturalne. Komplet zawiera 100 sztuk klocków wykonanych z drewna bukowego.

https://lokomotywa.sklep.pl/pl/p/Klocki-drewniane-naturalne-DABO-100-elementow/164

9. Kolorowanka „Leśne zwierzęta”. Całość została wydrukowana na papierze pochodzącym 100% z makulatury.

http://malinowykoszyk.pl/kolorowanki/526-kolorowanka.html

10. Kartonowy domek z szablonami do dekoracji. Domek wykonany jest z tektury. Do zabawki dołączone są szablony z literkami, cyferkami, kwiatkami i zwierzętami

http://www.pikinini.pl/maly_ekolog/kartonowy_domek_z_szabhttp://www.pikinini.pl/maly_ekolog/kartonowy_domek_z_szablonami_do_dekoracji-1

I to by było na tyle moich propozycji prezentowych. Jeśli spotkam inne zabawki godne uwagi powstanie 2 część postu, a może nawet i 3. Ten temat zawsze będzie na topie i nigdy nie wyjdzie z mody. Z dnia na dzień rośnie świadomość ekologiczna społeczeństwa. Rodzice mądrze i świadomie wybierają zabawki dla swoich pociech.

33 thoughts on “PROPOZYCJE EKOLOGICZNYCH PREZENTÓW DLA DZIECI”

    1. Też mi się spodobały. Fajnie uczyć dziecko od najmłodszych lat szacunku do przyrody i zasobów środowiska… które nie są nieograniczone.

  1. Wiesz co, bardzo zaciekawiła mnie propozycja takiego ekologicznego kupowania zabawek dla dziecka i nie tylko. Też nigdy nie lubiłam zabawek takich jak lalki, czy jakieś inne błahe gry. Zawsze interesowało mnie tworzenie z resztek. Do tej pory zreszta staram się wykorzystywać, na przykład opakowanie po soku do zrobienia przybornika na długopisy czy stara butelke na doniczkę. A takie gry to może i nawet by się nadały na nudne wieczory dla dorosłych. Ta kolorowanka to coś dla mnie. Do tej pory lubię sobie pokolorować. Chyba nigdy z tego nie wyrosnę. Świetna inicjatywa z taką seria artykułów! :):)

  2. Świetne propozycje. Sama ostatnio na imieniny dla synka kupiłam domek z tektury. Choć jakość mnie rozczarowała.

  3. Ciekawe propozycje dla zabieganych, mniej zabiegani mogą pomyśleć o recyclingu kartonów i innych „śmieci” 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *